Elektronikas iekārtas vairumtirdzniecības procesu automatizācija

Elektronikas iekārtas vairumtirdzniecības procesu automatizācija

 
Uzņēmumā RD Elektroniks automatizēti noliktavas vadības procesi, izmantojot programmu "1С:Tirdzniecības vadība 8 Latvijai".

 
Uzņēmums RD Elektroniks dibināts 1992. gadā un šodien ir lielākais elektronikas un sadzīves tehnikas izplatītājs Latvijas tirgū.
 
RD Elektroniks pamats – ir tā sazarotais mazumtirdzniecības tīkls, specializētie Eiropas līmeņa veikali, elastīga cenu politika, mārketinga akcijas, pilnīgs informatīvais un servisa atbalsts, visaptverošs klienta atbalsts no pirkuma lēmuma brīža līdz tā pabeigšanai, kvalitatīva garantija un pēcpārdošanas serviss. Šobrīd Latvijā strādā 48 RD Elektronics veikali.
 
Lai maksimāli nodrošinātu pircēju vajadzības un savstarpēji izdevīgu sadarbību ar partneriem, RD Electronics vadība pieņēma lēmumu par noliktavas vadības procesa automatizācijas nepieciešamību, izmantojot programmu "1С:Tirdzniecības vadība 8".
 
Pamatuzdevumi, kurus programmai bija jāpilda, bija šādi:
 • visu noliktavas procesu optimizācija, piemēram: preces pieņemšanas laika samazināšana, preču lokalizācija noliktavā pēc piederības nomenklatūras grupai, laika samazināšana inventarizācijas veikšanai un preču atlasei pasūtījuma grozam utt.;
 • aktuālo noliktavas atlikumu datu saņemšanas iespēja;
 • noliktavas kļūdu daudzuma un "cilvēciskā faktora" ietekmes samazināšana.
Pirmsprojektēšanas analīzes rezultātā tika pieņemts lēmums izmantot SIA EĻMI izstrādāto standarta programmatūru – "1С:Tirdzniecības vadība 8 Latvijai" ar papildu funkcionalitāti.
 
"1С:Tirdzniecības vadība 8 Latvijai" ieviešanas rezultātā tika automatizētas galvenās noliktavu operācijas: preces saņemšana ar papildu izdevumu uzskaiti, tās izvietošana partiju, raksturojumu un sēriju griezumā, iekšēja pārvietošana, atkraušana, inventarizācija, preču norakstīšana un iegrāmatošana.
 
Konfigurācija tika papildināta un mainīta atbilstoši klienta darbības specifikai un vajadzībām:
 1. Modificēta pārdošanas shēma:
  • mainītas vairāku dokumentu drukas formas, – izveidotas jaunas formas visiem pārdošanas dokumentiem;
  • pamatojoties uz menedžeru veidotajiem pircēju pasūtījumiem, tiek pārbaudīti klientu parādi, – ja nepieciešams, tiek veikta pasūtījumu korekcija;
  • noliktavai tiek veidots packing-list, kuru noliktavas pārzinis, pamatojoties uz pasūtījuma numuru, savāc un atkrauj saskaņā ar pircēja pasūtījumiem. Izskatīta problēmsituācija, kas notiek atkraušanas procesā, kad nav iespējams visas preces iekraut vienā mašīnā. Šajā gadījumā pavadzīme var tikt izrakstīta tikai faktiski atkrautajām precēm, bet atlikusī preču daļa tiek atkrauta citā pavadzīmē vai tiek veidoti vairāki atkraušanas dokumenti vienai pavadzīmei.
 2. Algas fonds tiek aprēķināts pamatojoties uz 3 daļām: veikala fonds, direktora fonds un katra darbinieka fonds.
 3. Pievienota jauna apakšsistēma – "Krājumu matrica", kas iekļauj sevī vairākus katalogus, reģistrus un dokumentus, un ļauj kontrolēt noteikta preču krājuma esamību veikalos, atkarībā no veikala kategorijas un atbilstošās krājumu uzglabāšanas platības. "Krājumu matrica" tāpat ļauj, nepieciešamības gadījumā, sekot krājumu stāvoklim partneru preču glabāšanas vietās.
 4. Izstrādāta liela atskaišu grupa uz Bruto peļņas atskaites bāzes.

Klients

RD Elektroniks, SIA
RD Elektroniks, SIA

Datums

18 maijs 2020

Tagi

Tirdzniecība